HABERLER

İz Bırakmadan Duvar Boyama

İz Bırakmadan Duvar Boyama
  • Tarih: 02 - Aralık - 2021

İz Bırakmadan Duvar Boyama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İz bırakmadan duvar boyama, oldukça zor olan bir süreci kapsamaktadır. Bunun için en önemli unsurlardan birisi, boya yapacak ustanın bu konuda ne kadar deneyimli olduğudur. Boya konusunda yeterince deneyimi olan ve birçok boya işini yaparak tecrübe kazanmış olan bir usta, duvar boyama işini yaparken iz bırakmadan işlemleri tamamlayacaktır. Boya ustasının çalıştığı farklı duvarlarda da bu izlerin oluşmasının önüne geçmesi oldukça önemlidir.

Vurgulu duvar

Vurgulu bir duvarın bir odaya kazandırabileceği ana büyük fayda, derinlik duygusudur. Hacimli gibi görünecek ve bu nedenle daha büyük bir oda izlenimin oluşmasına yardımcı olacaktır. Ancak bazen vurgu tasarımı aksine odayı düzleştirir ve geometrisini bozar. Örneğin, vurguyu dar bir odada uzun bir duvara yerleştirmek, koridor etkisini artıracaktır. Kısa kenarı aydınlık veya karanlık yaparak alanı kare şekline yaklaştırabilirsiniz. Ayrıca koyu, sıcak ve dolgulu gölgeler kullanıldığında duvar yakınlaştırılmış, soğuk tonların kullanılmasında ise duvarı uzaklaştırarak derinlik hissi kazandırmış olacaksınız. Vurgulu duvar için baskı veya renk çok aktifse, temel tonu ve dokuyu yanlarda bırakmak daha mantıklıdır. Bu konuda da İz bırakmadan duvar boyama işlemini yapacak olan ustaya tam anlamıyla güvenebilirsiniz.

Parlak yüzeyler

Parlaklık ışığı yansıtır ve bu özellik kolayca yanlış boyamaya neden olabilir. Küçük bir odada hem yukarıdan hem de aşağıdan bol miktarda parlaklık, sadece her taraftan baskı yapacaktır. Bu baskıdan kurtulmak ise boya yapan ustanın maharetli ellerinde olacaktır. Bunun için özellikle alt tarafın parlak olması yeterli olacak ve derinlik duygusunun ortaya çıkması sağlanmış olacaktır.

İz bırakmadan duvar boyama, hangi tür duvar için uygulanıyor olursa olsun oldukça önemlidir. Ankara Çankaya ilçesinde hizmet sunan firmamız Vurgulu ya da parlak yüzeyler başta olmak üzere tüm duvar türlerinde oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Boyama işleminin bitmesinin ardından duvarda izlerin olması, oldukça çirkin bir görüntüye neden olacağı için bu tür sorunların ortaya çıkmaması için gerekli olan tüm önlemlerin alınmış olması gerekmektedir. Bunun için de tecrübeli ve alanında yeterince deneyim elde etmiş olan boya ustalarıyla çalışmalısınız.