HABERLER

Boya Badana Ustası Bilkent

Boya Badana Ustası Bilkent
  • Tarih: 18 - Kasım - 2021

Boya Badana Ustası Bilkent  

Boya badana yapmak için hangi rengi seçeceğinizi anlamak için yalnızca tasarımcıların genellikle bildiği inceliklere dalmanız gerekecektir. Renk formülleri, karıştırma tonları, renk örnekleri ve renkler, farklı efektler gibi birçok farklı konu sizi bekleyecektir. Bundan sonra, hangi renge ihtiyacınız olduğundan ve nihayetinde iç mekanda nasıl görüneceğinden emin olacaksınız.

Beğendiğiniz rengin formülünü bulun

Tüm dünyada olduğu gibi Boya Badana Ustası Bilkent bölgesinde de renkler, insanlar arasında standart olarak bilinmektedir. Mesela beyaz, sarı, kırmızı, bej, siyah vb. gibi. Aslında bu bilgi her ne kadar doğru olsa da iş boyaya gelince oldukça farklı durumların ortaya çıktığı bilinmelidir. 

Tüm renklerin aslında yüzlerce farklı tonu olduğunu bilmeli ve bu tonlara dikkat ederek renk seçimlerinde bulunmanız oldukça önemlidir. Bundan dolayı renk seçiminden önce hangi rengin hangi tonuna karar verdiyesiniz, bunun renk kartelasında ki formülünü öğrenmeniz ve buna göre sipariş vermeniz oldukça önemlidir.

Seçtiğiniz rengin örneğini alın

Örneğin, uçuk mavi veya açık yeşil gibi kabaca ne istediğinizi bile bilmiyorsanız, mağazalardaki numune paleti duvarlar için boya rengini seçmenize yardımcı olacaktır. Çoğu zaman bunlar, farklı tonlara ve adlarına sahip kartlar olarak bulundurulmaktadır. Onları eve getirin, duvara monte edin ve hangisini en çok sevdiğinizi bulmak için birkaç gün yakından ve uzaktan bakarak karar vermeye çalışın.

Boya Badana Ustası Bilkent bölgesinde numune seçiminde kendinizi sınırlamayın. Beklenmedik, parlak ve zengin seçenekleri deneyin. Bunları odanın her yerinde kullanmak istemeyebilirsiniz, ancak zıt bir duvardan ilham alabilirsiniz. Özellikle ana renklerin yanında yan renkler olarak farklı çalışmalar yapabilmeniz için oldukça elverişli olacaklardır.

Örnek renk nasıl uygulanır?

Boya Badana Ustası Bilkent bölgesinde numune olarak aldığınız rengi, boya yapılacak alana doğru bir şekilde uygulamalısınız. Bunun için aldığınız numuneyi 50x50 büyüklüğünde olan bir alçıpana 2-3 kat olarak uygulamalıdır. Bu uygulamanın ardından bu alçıpan boyanın yapılacağı alana tutularak farklı saatlerde (sabah, öğle ve akşam) bakılarak, uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu işlem alanda ki tüm duvarlarda uygulanmalıdır. Öünkü ışığın geliş açısına göre renklerde farklılıklar oluşabilecektir.