HİZMETLERİMİZ

Çankaya Boya Badana İsleri Ustası

Çankaya Boya Badana İsleri Ustası

Çankaya’da boya badana işleri yaptırtmak sandığınızdan çok daha kolay. Hemen her dairenin kullanıma, hava şartlarına ve dairedeki nem oranına bağlı olarak nerdeyse her yıl boya ihtiyacı oluyor. Bu konuda uzman olmayan kişiler için yeterince zor olan boya badana işlerini Çankaya boya badana isleri ustası aracılığıyla kolayca yaptırabilirsiniz. Ancak bir usta ile anlaşırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Aksi takdirde uzun vadede hem cebiniz yanabilir hem de canınız sıkılabilir.

Boya badana ustası ile anlaşırken dikkat edilmesi gerekenler

İşe başlamadan önce bir Ankara boya badana isleri ustası ile oturup tüm detayları konuşun. Mümkünse anlaşma öncesinden boya badana işini yaptıracağınız dairenin, evin, ofisin, binanın tüm ayrıntılarını görmesini sağlayın. Böylece fiyatlandırma ve yapılacak işin ne kadar süreceği konusunda çok daha sağlıklı bilgi verecektir. Aksi durumlarda usta size göreceli bir fiyat ve süre verdikten sonra dairenin içine girmesiyle fiyatın ve sürenin değişeceğini belirtebilir. Bu da beklenmedik ve aniden gelişen bir durum olduğu için canınızı sıkması normaldir. O yüzden anlaşmadan önce tüm detayları görüşmeye çalışmalısınız. Eğer usta daireyi gezdikten sonra verdiği fiyat ve süre bilgisi size uymuyorsa farklı ustalarla da görüşebilir ve verilen rakamları teyit edebilirsiniz. Ya da belki daha uygun fiyata daha kısa sürede bitirebilecek ustalar bulma şansınız da olabilir.

Usta ile sözleşme yapın

Her ne kadar söylenen söz yemindir mantığı geçerli olsa da konu ciddi bir iş yapmaya geldiğinde tarafların karşılıklı olarak haklarını korumak ve güvenlerini sağlamak amacıyla resmi bir sözleşme yapılması çok daha doğru olacaktır. Aynı zamanda bir gün ya da iki günlüğüne de olsa Çankaya boya badana isleri ustası yani boyacı o süreçte sizin çalışanınız siz de onun iş vereni olacağınız için bazı çalışan şartlarını da yerine getirmeniz ve bir iki günlük de olsa ustanın sigortasını yaptırmanız gerekir. Aksi durumlarda dairenin boyanması sırasında yaşanabilecek herhangi bir tatsız olay ya da kaza durumundan da yine sizin sorumlu tutulacağınızı ve ileride çok daha can sıkıcı durumlarla karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız.