HİZMETLERİMİZ

Boya Badana İsleri

Boya Badana İsleri

Boya badana işleri her ev için nerdeyse her yıl, iş yerleri için ise birkaç yılda bir yapılması kaçınılmaz işler oluyor. Hem dairenin hijyeninin sağlanması hem de görüntünün tazelenmesi adına gerekli olan boya badana işleri bir ustaya yaptırılabileceği gibi kendinizin de yapabileceği basit işlerdir. Hijyen açısından boya önemli bir unsurdur çünkü boyanın içerisindeki kimyasal maddeler daire içerisinde bulunan mikropların ölmesine, rutubet gibi sorunların ortadan kaldırılmasına, evde bir haşerat varsa ve ilaçlama yapılmışsa kalan tüm etkilerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Boya işi kaç günde yapılmalı?

Boya yapılacak alanın büyüklüğü ve temizliğine bağlı olarak Keçiören boya badana işleri süresi değişiklik gösterebilir. Eğer duvarınızda çatlama, boyanın dökülmesi, rutubet, kalem ve başka lekeler yoksa ve sadece bir rutin olarak boya yapmak istiyorsanız bu durumda bir kat boya yeterli olacaktır. Öncesinde badana yapmanıza da gerek yoktur. Ya da bir kat ince bir badana yaparsanız ardından tek kat boya ile çok daha düzgün bir görüntü ve daha canlı renkler elde edebilirsiniz. Ancak duvarınız biraz sorunlu bir duvarsa ve tek kat boya yetmeyecekse iki boya arasında kuruma süresini beklemek zorunda kalacaksınız. Bu da dairenin rüzgar almasına bağlı olarak birkaç saat ile bir gün arasında bir zaman sürebilir. İkinci kat boyayı atmadan önceden ilk katın tamamen kuruduğundan emin olmalısınız. Yoksa son aşamada boya duvarda lekeli lekeli duracak ve bu da hiç hoş görünmeyecektir.

Boya badana işleri ne zaman yapılmalı?

Boyanın badananın da zamanı mı olur demeyin, evet oluyor. Eğer yeni bir eve taşınmamış ya da inşaatı yeni bitmiş bir daireyi boyatmayacaksanız, mevcuttaki dairenizin rutin Demetevler boya badana işleri için en doğru zamanın ilkbahar ya da sonbahar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yaz mevsimi bu iş için pek uygun değildir. Çünkü sıcak hava ve yoğun nem hem boyanın kurumasını zorlaştıracak hem de yeterli rüzgara maruz kalmayan daire daha zor kuruyacaktır. Kışın boya yapmak sizin için zor ve sorun olmayacaksa kokudan etkilenmemeniz ve daha az kuruma süresine sahip olmanız için en doğru mevsim olabilir.