HİZMETLERİMİZ

Boya Badana Ustası

Boya Badana Ustası

Evlerinizi, çalışma yerlerinizi rengarenk duvarlara kavuşturarak size harika yaşam alanları ve çalışma alanları sunan boya badana ustasının yeri inkar edilemez. Ancak eğer isterseniz, siz de başarılı birer usta olabilir ve kendi dairenizi kendiniz boyayabilirsiniz. Hem de bunu yaparken ne kadar çok eğleneceğinizin garantisini verebiliriz. Öyleyse işe koyulmak için en doğru an şu an.

Elinize bir fırça ve bir boya kabı alın

Aslında boya yapmak bu kadar basit. İhtiyacınız olan tek malzemeler ihtiyacınıza göre biraz boya ve o boyayı duvara sürmenize yardımcı olacak boyunuza ve duvarın uzunluğuna, genişliğine bağlı uygun formda bir fırça. Boyunuz kısaysa uzun saplı bir fırça tercih edebilirsiniz. Ancak duvarın tavanla birleştiği noktalarda biraz daha ince bir işçilik gerektiği için bir merdiven kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır. Son zamanlarda mutlaka görmüş olabileceğiniz püskürtmeli boyama aparatları bu konuda acemi olanlar için son derece yararlı olabilir. Püskürtme kısmının genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz alet ile bir seferde çok daha geniş yüzeyleri boyayabilme imkânına sahip olacaksınız. Ancak Çankaya boya badana ustası olma yolunda biraz pratik yapana kadar çok fazla parkeye ya da tavana yanaşmamanız iyi olacaktır. Bu cihazların o kısımlarda çok da işe yarar olduğu söylenemez. Duvarın büyük bir kısmını bu şekilde boyadıktan sonra kalan ayrıntıları yine fırçayla halledebilirsiniz. Bu yöntemle koca bir odayı boyamanız bile yarım saatinizi ancak alır. Dilerseniz ellerinizin ve kıyafetlerinizin kirlenmemesi için bir önlük ve bir çift eldiven de kullanabilirsiniz.

Boyayı seyreltin

Nalburdan ya da boyacıdan aldığınız boya ilk başta oldukça katı bir kıvamda olacaktır. Onu o haliyle kullanmanız hem çok zordur hem de o şekilde çok daha fazla boya harcamanız dolayısıyla masraf etmeniz gerekecektir. Boyayı kullanmadan önce Ümitköy boya badana ustasının yaptığı gibi inceltmeniz gerekmektedir. Bunun için suyla karıştırabileceğiniz gibi boyanın tonu sizin için biraz koyuysa çok cüzi bir miktara alabileceğiniz beyaz renkteki seyrelticiler ile de hem seyreltip hem de rengini açabilirsiniz. Boya yaparken boyanın katı kısmı dipte çökme yapacağından kutudan her boya alışınızda karıştırıp fırçaya almayı unutmamalısınız.