HİZMETLERİMİZ

Boyacı

Boyacı

Boyacı

Son zamanlarda her şeyi kendinizin yapması meşhur olduğu gibi boya badana işlerinde de kendin yap akımı aldı başını gidiyor. Eğer siz de duvarlarınızı boyacı bir uzmandan yardım almadan kendi başınıza boyamak ve bunu yaparken hem zevklerinizi konuşturmak hem de eğlenmek isterseniz size oldukça yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç tavsiye vermek istedik.

Renklerin anlamından güç alın

Koyu renklerde boya yapmak koyu renk her şeyi daha çok belli edeceği ve dolayısıyla hatalarınızı da daha çok yansıtacağı için hem risklidir hem de bu renkler çoğunluklar iç karartıcıdır. Bu nedenle boyacı ustalar bile boya yaparken koyu renklerden kaçınarak daha yumuşak tonlara yönelirler. Peki pastel tonlar arasından hangisini seçeceksiniz? Renklere karşı özel bir ilginiz ya da yüklediğiniz bir anlam yoksa pastel tonların hemen hepsi gözünüze aynı görünüyor olabilir ve seçim yapmak zor olur. Bu durumda renklerin taşıdığı anlamlardan ve hissettirdiklerinden, verdikleri enerjiden yararlanmalısınız. Daha ferah ve özgür hissettiren bir oda için mavi tonları mantıklı bir seçim olabileceği gibi, huzur ve dinginlik istiyorsanız lila tonlarını tercih edebilirsiniz. Yeşil genelde huzurun rengidir ancak aynı zamanda doğanın da bir yansıması olduğu için ne kadar börtü böcek, siner ve türlü haşerat varsa, onları da kendine çekeceğini hatırlatalım. Açık tonlarda sarılar ise size enerji verip canlılığınızı artıracaktır. Boyayacağınız odanın uyku odası olması durumunda ise mor ve lacivertin daha koyu tonlarına yönelebilirsiniz. Bu odalarda açık ve çok parlak renklerden kaçınmalısınız.

Ailenizi arkadaşlarınızı işin içine katın

Birlikte boya yapmak kadar zevkli bir şey daha yoktur. Eğlenirken etrafı biraz batırma ihtimaliniz bulunsa bile bir arada yaşayacağınız mutluluk bir boyacı tarafından size verilemeyecek bir histir. Bırakın her yer kirlersin, duvarlar istediğiniz kadar titizlikle boyanmasın ancak o duvarlara her baktığınızda sizi seven ve sizin de çok fazla değer verdiğiniz o insanları her daim hatırlamaya devam edeceksiniz. Alın elinize birer fırça ve tüm kuralları yıkarak duvarlara istediğiniz gibi renk verin. Desenler çizin, resimler yapın. Boya işi bittiğinde tek gördüğünüz kocaman bir mutluluk olacak.