HİZMETLERİMİZ

Demetevler Boya Badana İsleri Ustası

Demetevler Boya Badana İsleri Ustası

Boya badana işlerinden herkes anlamak ya da güzel bir şekilde yapabilmek zorunda değil. Birçok işte olduğu gibi kendi mesleğiniz olmayan bu alanda da çocukluğunuz ya da gençliğiniz döneminde anne babanızla hiç boya yapma deneyiminiz yoksa belli bir yaştan sonra böyle bir işe girişmek çok daha zor gelebilir. O nedenle kendiniz uğraşmak ve hem enerjinizi, hem de vaktinizi harcayıp sonunda da hoşunuza gitmeyecek bir şeyle karşılaşmak yerine bir Demetevler boya badana isleri ustası ile anlaşabilirsiniz. Ancak boya badana ustası seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır ki, yıllarınızı geçireceğiniz o dairede her Allah’ın günü boyadan ötürü lanet etmenize engel olur.

Boya ustasının size sunduğu renk seçeneklerine dikkat edin

Eğer boyanızı kendiniz satın almıyor ve bu hizmeti de Demetevler boya badana isleri ustasından bekliyorsanız o zaman işe başlamadan önce ustasınız varsa sizin renk konusunda bir isteğiniz olup olmadığını soracak, yoksa da kendi renk alternatiflerini sunacaktır. Boya fiyatı da ustayla anlaştığınız iş fiyatına muhtemelen dahil olacağı için bazen boya ustaları anlaşmalı oldukları nalburlar, boya malzemesi satan dükkanlar aracılığı ile pek satılmayan, bu nedenle de fiyatı düşük olan renkleri size kabul ettirmeye çalışabilirler. Böylece kendi bütçelerinden boya maliyetini düşürerek daha çok kar etmeye çalışırlar. Bazı durumlarda ustanın size gösterdiği renk gerçekten hoşunuza gidebilir ve aradığınız renk olabilir, bu durumda elbette ki bu seçeneği kabul edin. Ancak hoşunuza gitmeyecek bir renk, ballandıra ballandıra anlatılsa dahi kafanızda renk ve tonu buluncaya kadar kabul etmemelisiniz.

Boya markası önemli

Ustanın hangi boya markasını kullanacağını sorun. Eğer boyayı siz alacaksınız aynı husus sizin seçiminiz esnasında da geçerli ve önemli. Bazı boya markaları size çok daha uzun yıllar kalıcılık, kir tutmama, ışıktan etkilenmeme, neme karşı daha dayanıklı olma, üstündeki lekeleri kolayca çıkarma gibi vaatlerde bulunurken bazılarının ise tek işlevi duvarınıza renk vermektir. Mamak boya badana isleri ustası ile de görüşerek hangi markanın en iyisi olduğuna birlikte karar verebilir, böylece çok daha uzun süre boyanızı kullanabilirsiniz.