HİZMETLERİMİZ

Mamak Boya Badana İsleri Ustası

Mamak Boya Badana İsleri Ustası

Ankara Mamak’ta boya badana işleri ustası bulmak istiyorsanız ancak nasıl bulacağınız ve bu aşamada nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tereddüt yaşıyorsanız size yardımcı olacak rehber niteliğindeki yazımızı okuyabilirsiniz. Mamak boya badana isleri ustası konusunda oldukça zengin bir ilçedir. Çok sayıda öğrenci yaşaması nedeniyle kiralık evler, satılan evler ve yeni yapılan inşaatlar konusunda sürekli bir sirkülasyon bulunduğundan boya badana işleri konusunda uzman çalışanları bulmak da çok daha kolaydır. Ayrıca fiyatlar da birçok yere göre talep çok olduğu için daha ucuzdur.

Boya badana işleri ustası ile anlaşma

İnternetten ya da boya malzemeleri zaten dükkanlardan bulabileceğiniz Ümitköy boya badana isleri ustası adaylarına telefon numaraları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Vereceğimiz ilk tavsiye ne olursa olsun telefonda anlaşma yapmamanız üzerine olacaktır. Hem siz ustayı yüz yüze görmeden nasıl bir çalışan olduğunu, ne denli disiplinli çalıştığını kavrayamazsınız hem de usta sizin boyatılacak dairenizi görmeden kesin bir fiyat veremez. Bu nedenle telefon üzerinde yapılan, şu kadar sürede şu kadar liraya olur, laflarına da pek itibar etmemeniz, usta ile yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir. Usta ile konuştuktan sonra da bazı konular hakkında kesin yargılara sahip olması işin ciddiyeti ve ilerlemesi bakımından kritiktir. Usta boyama işini ne kadar zamanda bitirebileceğine dair kesin bir şey söyleyebiliyor mu? Size göreceli zaman veriyorsa iş bir günde de bitebilir, sakız gibi uzayıp bir ayı da bulabilir. Bu durumda işlerinizin aksayabileceğini göz önünde bulundurarak net bir cevap isteyin. Usta fiyat konusunda net mi? İşe başladıktan ya da iş bittikten sonra size ekstra masraf çıkarmasını istemiyorsanız sabit bir fiyat istemelisiniz.

Saat ya da gün bazlı çalışan ustalardan kaçının

Size saat ya da gün üzerinden ücret vermeye kalkacak birçok boya badana ustası olacaktır. Birçok usta bunu bu işin çakallığı için yapmaktadır. Ancak siz ustanın çalışma performansını ya da dairenizin kaç saat ya da günde boyanabileceği gibi bilgileri kesin olarak bilemeyeceğiniz için bu sizin zararınıza da olabilir. O nedenle zaman bazlı değil proje üzerinden fiyatlandırma talep etmelisiniz.