HABERLER

Boya Badana İsleri Ustası

Boya Badana İsleri Ustası
  • Tarih: 23 - Ağustos - 2017

Yaz tatili henüz bitmemişken okulların da açılmasına az bir zaman kalan şu günlerde ev değiştiren, ilk kez bir eve taşınan ya da yeni evlenenlerin sayısı bir hayli yoğunluk göstermekte. Yeni bir eve taşınınca da her ne kadar ev temiz bile olsa, hatta ilk kullanıcısı siz de olacak olsanız bir boya badana işleri ustası desteği alıp evi baştan aşağıya boyatmak, temizletmek şart oluyor.

Bu yazın moda boya renkleri

Önceden daha canlı, göze çarpan, aşırı parlak renkler meşhurdu. Ancak son zamanlarda, sanıyoruz biraz da minimalizm akımının etkileriyle artık hem evlerde, hem iş yerlerinde hem de resmi kurumlarda daha nötr ve pastel renkler tercih edilmeye başlandı. Nötr renk deyince hemen aklınıza beyaz gelebilir. Ancak beyaz renk daha çok hastanelerde kullanılmasıyla pek de iyi hissiyatlar barındırmayan bir renktir. Ayrıca her ne kadar renklerden arınmış ve saf bir renk olsa da yine de aşırı parlak olması gözü rahatsız eder. Kiri pası, tozu ne kadar tuttuğu konusuna zaten hiç değinmiyoruz. Son zamanlarda karşımıza çıkan pastel renkler arasında ise daha çok açık tonlarda nane yeşili, lila rengi, kavuniçi sarısı gibi doğadan renkler göze çarpıyor. Hangi rengin sizin evinize ve duvarınıza uygun olduğu konusunda Ankara boya badana işleri ustasına da fikrini danışmanız yararlı olacaktır. Çünkü evinizin, ofisinizin konumu, hangi yönden güneş aldığı ve eşyaların nasıl yerleştirileceği de tarzınız ve yakalamak istediğiniz ruh hali kadar önemli unsurlardır.

Badana yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bazı Çankaya boya badana işleri ustası olan kişiler sadece bir kat badana geçerek, onun kurumasının ardından direk boyaya başlarlar. Eğer boya yaptıracağınız alan eski ve fazla kirliyse bir kat badana yeterli gelmeyecektir. Hele ki binanın ya da dairenin içinde rutubet, duvarlarda önceden kalma lekeler, oyuklar gibi unsurlar da mevcutsa en az iki, yeterli gelmemesi durumunda gerekirse üç kata kadar badana uygulayabilirsiniz. Aceleye getirip tek kat badananın ardından hemen boyaya geçmek uzun vadede size daha çok zorluk çıkartacak ve daha kısa sürede tekrar boya ihtiyacı doğuracaktır.